Rittal na targach IT-SA 2018

bezpieczeństwo, it-sa, Rittal, © Rittal

Udostępnij:

W dniach 9-11 października 2018 roku w Norymberdze odbędą się największe targi bezpieczeństwa IT w Europie – it-sa 2018. Na stoisku nr 604 w hali 9, firma Rittal zaprezentuje pod hasłem „Discover the Edge“ rozwiązania IT dla wszystkich scenariuszy Edge, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i chronią systemy IT przed dostępem osób nieuprawnionych. Wspólnie z Rittal na tym samym stoisku zaprezentują się iNNOVO Cloud GmbH i ABB – globalny partner strategiczny firmy Rittal.

Bezpieczeństwo cyfrowe stanowi kluczowe zagadnienie dla przedsiębiorstw ze wszystkich gałęzi przemysłu. Szczególnie cenne są wrażliwe dane z sektorów służby zdrowia i finansowego. Na ataki narażony jest również Internet Rzeczy, ponieważ łączy znaczną liczbę urządzeń. Stąd podczas budowy nowej infrastruktury IT za najważniejsze kryterium wyboru należy uznać stopień bezpieczeństwa, który dana instalacja jest w stanie zagwarantować.Bezpieczne rozwiązania typu Edge dla inteligentnego przemysłu

Cyfryzacja napędza proces rozbudowy zasobów IT w przedsiębiorstwach. Wiele cyfrowych zastosowań wymaga przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Aby było to możliwe, w bezpośrednim sąsiedztwie źródła generowania danych powstają Edge Data Centers.

„Oprócz niskich czasów latencji, do kluczowych wymagań przedsiębiorstw, które mają na celu zmniejszenie ryzyka utraty danych lub awarii systemów, należą wysoki poziom bezpieczeństwa fizycznego i wysoka dostępność IT. Korzystając ze zrealizowanych już projektów oraz pomocy partnerów, wspieramy przedsiębiorstwa podczas szukania rozwiązań, tak aby szybko i łatwo stworzyć wymagane przez klienta niezawodne systemy IT” – mówi Andreas Keiger, Executive Vice President Global Business Unit IT w firmie Rittal.

O tym, jak Edge Computing wygląda w praktyce, uczestnicy targów it-sa będą mogli się przekonać na stoisku firmy Rittal, na którym zostaną zaprezentowane przypadki rzeczywistych zastosowań rozwiązań typu Edge dla Smart Government, Smart Healthcare i Smart Industry.Smart City: bezpieczne rozwiązania dla administracji

Rozwiązania Edge, które chronią przed fizycznym dostępem osób nieuprawnionych i budowane są pomieszczeniach bezpieczeństwa, znajdziemy na stanowisku firmy Rittal w części Smart Government. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne przetwarzanie dużych ilości danych dla inteligentnych technologii, w tym dla autonomicznych pojazdów oraz systemów sterowania ruchem w inteligentnych miastach. Wysoka dostępność danych, krótkie czasy latencji i umiejscowienie bardzo blisko źródła danych to kwestie kluczowe, ponieważ procesy takie jak sterowanie ruchem czy sygnalizacją świetlną muszą przebiegać w czasie rzeczywistym. W przypadku oddalonych centrów danych długie drogi transmisji z konieczności powodują wysokie czasy latencji podczas dostarczania danych.

Smart Healthcare: bezpieczne dane pacjentów

Apteki, szpitale, ubezpieczyciele i usługodawcy przesyłają sobie na bieżąco dane pacjentów. Te wrażliwe dane muszą być chronione przed dostępem osób nieuprawnionych przy jednoczesnym zagwarantowaniu ich wysokiej dostępności. Rittal przedstawi na it-sa swoje inteligentne rozwiązanie z zakresy Edge Computing dla służby zdrowia. Rozwiązanie to opiera się na Micro Data Center Level E – środowisku IT, które charakteryzuje się najwyższym fizycznym stopniem ochrony, z uwzględnieniem ochrony przed niepowołanym dostępem i pożarem.

Smart Industry: niezawodność dla Przemysłu 4.0

Aby w pełni wykorzystać w produkcji zalety postępującej automatyzacji, którą umożliwiają inteligentne roboty i podłączone do sieci maszyny, przemysł wytwórczy potrzebuje niezawodnych systemów IT. Secure Edge Data Center (SEDC) został zaprojektowany wspólnie przez firmę Rittal, HPE i ABB z myślą o Smart Industry. Jest to solidne i gotowe rozwiązanie „pod klucz” ze stopniem ochrony IP 55, możliwością wyboru redundancji zasilania oraz „Continuous Cooling“, ochroną przeciwpożarową i monitoringiem. Ponadto spełnia ważne wymogi wysokiej dostępności. Cały system jest skutecznie chroniony przed wpływem czynników zewnętrznych, a w przypadku awarii kluczowe komponenty takie jak chłodzenie IT dostępne są w dalszym ciągu w postaci zamiennych modułów. W wysoko zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym niezwykle istotna jest niezawodność, ponieważ zapobiega ona przestojom w produkcji.

 

Źródlo: Rittal

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również