Rockwell Automation i Microsoft przedłużają wzajemne partnerstwo

era cyfrowa © Deloitte

Udostępnij:

Celem partnerstwa jest zapewnienie firmom produkcyjnym elastyczności i skalowalności na rzecz realizacji inicjatyw cyfrowej transformacji – od chmury po Edge Computing.

Rockwell Automation i Microsoft ogłosiły przedłużenie współpracy partnerskiej o kolejne pięć lat w celu opracowania zintegrowanych, gotowych rozwiązań dla firm produkcyjnych w zakresie wydajności, dzięki zastosowaniu technologii chmury. Połączenie doświadczenia obydwu firm w zakresie IT oraz przemysłu gwarantuje płynną współpracę na rzecz wypracowania rozwiązań, które umożliwią oszczędność kosztów infrastruktury, skrócenie czasu oraz zwiększenie produktywności.

Firmy Microsoft i Rockwell pracują nad dostarczeniem innowacyjnych rozwiązań typu edge-to-cloud, które umożliwiają połączenie między zespołami programistycznymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi za pośrednictwem pojedynczego, zaufanego środowiska danych. Pozwoli to zespołom programistów na cyfrowe prototypowanie, konfigurowanie i współpracę bez inwestowania w kosztowny sprzęt. Dodatkowo, ujednolicone środowisko informatyczne umożliwia zespołom IT i OT nie tylko bezpieczny dostęp do modeli danych i udostępnianie ich w całej organizacji, ale również partnerom biznesowym.

Dziś wiemy, że żadna firma nie jest w 100% odporna na zmiany, choć zdecydowanie lepiej sobie radzą przedsiębiorstwa posiadające cyfrowe zasoby. Wiadomo również, że będą one rozwijać się w kierunku rozwiązań chmurowych – powiedział Judson Althoff, wiceprezes wykonawczy globalnego biznesu komercyjnego Microsoft. – Cieszymy się, że wspólnie z Rockwell Automation możemy jeszcze bardziej zacieśnić łączącą nas więź, dzięki której przyspieszamy i upraszczamy proces transformacji przemysłu, sprawnie wprowadzając innowacje.

Do tej pory firmy wspólnie opracowały ponad 20 rozwiązań dla branży Food & Beverage, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej oraz biotechnologii, które sukcesywnie poszerzają i ulepszają ofertę. 

To partnerstwo zapewnia klientom Rockwell Automation i Microsoft holistyczne i proste rozwiązanie na rzecz rozwoju i eksploatacji IIoT, a także usuwa silosy danych, które utrudniają inicjatywy cyfrowej transformacji przemysłowej – powiedział Blake Moret, prezes i dyrektor generalny Rockwell Automation. – Eliminując podstawową barierę stojącą na drodze do automatyzacji, organizacje przemysłowe tworzą cyfrowe połączenie w ramach przedsiębiorstwa, co z kolei przyspiesza innowacje, maksymalizuje efektywność i optymalizuje procesy.

Firmy mogą uzyskać dostęp do rozwiązań Rockwell Automation za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace, przy czym nad wieloma z nich trwają jeszcze prace. Kolejne wspólnie wypracowane rozwiązania zostaną udostępnione klientom Rockwell Automation i Microsoft w pierwszym kwartale 2021 r. w trakcie targów Automation Fair at Home.

Źródło: Rockwell AutomationUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również