RWE Renewables wchodzi na polski rynek morskiej energii wiatrowej

hornsea one elektrownia wodna wiatrowa © Hornsea Project One

Udostępnij:

Spółka RWE Renewables nabyła rurociąg, który może obsłużyć do 4 morskich projektów wiatrowych w Polsce. Jest to odzwierciedleniem ambicji wejścia na polski rynek morski i rozwoju działalności morskiej w całej Europie. Łączna moc wytwórcza projektów to ponad 1,5 gigawata. Spółka nabyła udziały w spółkach projektowych od prywatnych właścicieli i deweloperów. RWE zamierza dalej rozwijać, budować i obsługiwać projekty.

Cztery projekty znajdują się na różnych etapach rozwoju i są zlokalizowane na wybrzeżu w pobliżu Słupska, w środkowej części polskiej linii brzegowej na Morzu Bałtyckim. W najbliższych latach nadal prowadzone będą działania rozwojowe, a faza budowy może się rozpocząć już w 2023 r.Po niedawnej wymianie aktywów ze spółką E.ON najnowsza spółka zależna RWE, RWE Renewables, dysponuje mocą zainstalowaną o wartości ponad 9 gigawatów. Kolejne 2,6 gigawata jest w budowie. Spółka ma wyjątkowy potencjał i wieloletnią wiedzę specjalistyczną w zakresie rozwoju, budowy i eksploatacji dużych morskich farm wiatrowych. Przy całkowitej mocy morskich elektrowni wiatrowych wynoszącej 2,5 gigawata RWE Renewables zajmuje pod tym względem drugie miejsce na świecie.

Dzięki wieloletniej i nieustannie rosnącej działalności lądowej spółka ma już duże doświadczenie w Polsce. – Jako jedna z największych globalnych firm zajmujących się energią odnawialną RWE dostrzega duży potencjał morskich farm wiatrowych w środkowej części polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Nasza strategia polega na rozwijaniu projektów, ich budowaniu i napędzaniu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dzięki realizacji kolejnych działań – mówi Anja-Isabel Dotzenrath, dyrektor generalny RWE Renewables.

Źródło: RWE Renewables

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również