Samsung roluje wyświetlacz

samsung, elastyczny wyświetlacz, flex display © Samsung/YouTube

Udostępnij:

Wyświetlacz, który można zginać, rolować i rozciągać zaprezentowała firma Samsung. Został on umieszczony w prototypowym urządzeniu składanym Infinity Flex Display, które zamknięte wygląda jak smartfon a po rozłożeniu jest tabletem z ekranem o przekątnej 7,3 cala.

Zamiast sztywnego szkła, wyświetlacz łączy w sobie nowy, zginalny kompozytowy ekran polimerowy z elastycznym klejem, który może wytrzymać wielokrotne składanie. Samsung zmniejszył również grubość warstwy polaryzacyjnej ekranu, która filtruje światło zewnętrzne, aby zmniejszyć odblaski o 45%. Dzięki temu cieńszy wyświetlacz łatwiej daje się zginać.

Nie jest jednak dokładnie znana data, kiedy firma miałaby ten wynalazek wprowadzić na rynek. Oficjalnie przedstawiciele Samsunga mówią że nastąpi to w najbliższych miesiącach. Nie jest jednak wykluczone, że pierwsze urządzenia z elastycznym ekranem z logiem Samsunga trafią na rynek na początku 2019 roku.


Jednocześnie producent przedstawił nowy interfejs użytkownika, który może obsługiwać składany wyrób. Mam on działać na obu wyświetlaczach urządzenia: zapewniać ciągłość pracy aplikacji przy zamkniętych i otwartych ekranach. Inną nowością jest możliwość uruchomienia trzech aplikacji, których oknach będą widoczne obok siebie.

Ten nowy interfejs zostanie przekazany w wersji beta programistom na trzech kontynetach ( w Korei, USA i w Niemczech), by mogli go dopracować przed zaplanowaną wersją komercyjną, która prawdopodobnie pojawi się po targach CES w Las Vegas.


TOP w kategorii
Zdaniem Justina Denisona, wiceprezesa Samsunga ds marketingu produktów mobilnych, elastyczny wyświetlacz to największy krok naprzód w technologii wyświetlaczy mobilnych w ostatnim dziesięcioleciu. Według Denisona ta technologia może całkowicie zmienić sposób wykorzystania urządzeń mobilnych.

Samsung nie jest jednak pierwszą firmą, która przedstawia elastyczne wyświetlacze. Jak już informowaliśmy w tym miejscu, chiński producent Royole już w grudniu rozpocznie sprzedaż FlexiPai, pierwszego smartfona z elastycznym ekranem.

 

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również