Schneider Electric w rankingu magazynu Fortune

Schneider Electric, Fortune, branża elektroniczna, © Schneider Electric

Udostępnij:

Schneider Electric, według listy opublikowanej w 2019 roku przez magazyn Fortune, należy do grona Najbardziej Podziwianych Firm Świata. W tym roku firma zajmuje piąte miejsce w segmencie branży elektronicznej, utrzymując swoją pozycję od 2018 roku.

Coroczny ranking Najbardziej Podziwianych Firmy Świata opiera się na badaniu amerykańskich i globalnych firm z listy Fortune 500, które odnotowują najwyższe przychody. W celu zidentyfikowania najlepszych z 52 branż, 3750 zarządzających, dyrektorów i analityków zostało poproszonych o ocenę firm według dziewięciu kryteriów: innowacji, zarządzania ludźmi, wykorzystania zasobów korporacyjnych, odpowiedzialności społecznej, jakości zarządzania, stabilności finansowej, długoterminowej wartość inwestycji, jakości produktów i usług oraz globalnej konkurencyjności. Schneider Electric został wysoko oceniony w zarządzaniu ludźmi, zajmując trzecie miejsce w branży elektronicznej.


- Jako globalna organizacja wierzymy w innowacje, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę, w równe szanse i motywowanie naszych współpracowników w celu wykorzystania ich potencjału – mówi Olivier Blum, dyrektor generalny HR w firmie Schneider Electric.

Schneider Electric regularnie pojawia się w rankingach branżowych promujących zrównoważony rozwój i równouprawnienie. Firma została uwzględniona w Indeksie Równości Płci Bloomberg z 2019 roku, który dostarczył unikalny barometr równości płci we wszystkich globalnych sektorach. W tym samym roku otrzymał również nagrodę Catalyst Award, która wyróżnia firmy za ich śmiałe i przyszłościowe inicjatywy wspierające tworzenie bezpiecznych miejsc pracy, w których każdy może się rozwijać. Wyróżnienie wzmacnia silne zaangażowanie firmy w tworzenie kultury sprzyjającej równouprawnieniu i długotrwałym działaniom na rzecz promowania zrównoważonego rozwoju.


TOP w kategorii
 

Źródło: Schneider Electric

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również