Siemens dostarczy 26 Vectronów dla Danii

© Siemens

Udostępnij:

Duńskie Koleje Państwowe (DSB) i spółka Siemens podpisały umowę na dostawę 26 elektrycznych lokomotyw Vectron na rynek niemiecki i duński. Rozpoczęcie dostaw zaplanowano na koniec 2020 r. Umowa z DSB obejmuje również serwis lokomotyw przez okres 10 lat. Kontrakt przewiduje także opcję dostawy 18 kolejnych jednostek oraz dodatkowy 5-letni serwis. Lokomotywy zostaną wyprodukowane w fabryce Siemens w Munich-Allach.

- Zamówienie to otwiera kolejny rozdział w historii sukcesu naszej lokomotywy Vectron. Duńskie Koleje Państwowe inwestują w sprawdzony produkt, który kojarzy się z jakością i wyjątkową niezawodnością. Lokomotywy Vectron spełniają również wymogi działalności międzynarodowej - mówi Sabrina Soussan, prezes branży Mobility w Siemens AG.Nowe lokomotywy będą wykorzystywane głównie do transportu regionalnego jako jednostki trakcyjne dla 113 dwupoziomowych pociągów pasażerskich jeżdżących w barwach DSB. Lokomotywy mają moc maksymalną na poziomie 6.400 KW i rozwijają prędkość do 200 km/h. Maszyny Vectron AC przeznaczone są do użytku w systemach prądu zmiennego o wartości 15 kV / 16.7 Hz i 25 kV / 50 Hz i wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS) oraz PZB/LZB i DK-STM.

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już ponad 670 lokomotyw Vectron na rzecz 37 klientów w 15 krajach. Flota lokomotyw pokonała do tej pory ponad 110 mln kilometrów. Pojazdy posiadają homologację w 18 europejskich krajach.

 Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również