Siemens zaprasza na webinar – prezentacja aplikacji Tool Costing

© Pixabay

Udostępnij:

Szybka wycena form i tłoczników?
Może się to wydawać mało prawdopodobne, ale odpowiednie narzędzia umożliwiają kompletną i wiarygodną wycenę oprzyrządowania w 15-30 minut, w zależności od stopnia skomplikowania analizowanych danych. Wystarczy model 3D wypraski (formy wtryskowe), model odlewu (formy odlewnicze) lub części blaszanej (tłoczniki).

Tool Costing to przełomowa, niezależna aplikacja, która jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego i precyzyjnego kosztorysowania oprzyrządowania. Jest ona elementem oprogramowania Teamcenter Product Cost Management (PCM) służącego do kosztorysowania produktu.Dzięki precyzyjnym analizom PCM pozwala, na podstawie gotowej części, oszacować z dużą dokładnością koszty narzędzi produkcyjnych. Np. przy wycenie form wtryskowych PCM analizuje detal i automatycznie wykrywa gabaryt części, grubość ścianek, liczbę i wielkość żeber, miejsca pod suwak, wkładki, itd. Dane są następnie przenoszone do środowiska kosztorysowania, w którym można ustalić m.in. region produkcyjny, walutę, krotności formy, typ kanałów wtryskowych, a także procentowy udział kosztów obsługi narzędzia.

Siemens zaprasza do uczestniczenia w webinarze (8 lutego o g. 11.00), podczas którego zaprezentuje aplikację Tool Costing.

AGENDA

  • Czym jest PCM (Product Cost Management)?
  • Problemy występujące przy wycenach narzędzi
  • Rozwiązania oferowane przez PCM
  • Przykłady użytkowników PCM
  • Wycena formy wtryskowej na podstawie modelu 3D wypraski
  • Wycena tłocznika wielotaktowego na podstawie modelu 3D blachy

 

Więcej informacji: info.pl.plm@siemens.com, +48 22 339 3523 

Źródło: Siemens

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również