Softing wprowadza mobilny, wieloprotokołowy interfejs do konfiguracji urządzeń pracujących w terenie

© Softing

Udostępnij:

Wraz z wprowadzeniem mobiLink 1 kwietnia 2018 roku, Softing jest pierwszą firmą oferującą dostęp do głównych protokołów wykorzystywanych w automatyce procesowej: HART, Foundation Fieldbus i PROFIBUS PA za pomocą pojedynczego interfejsu. mobiLink komunikuje się przez USB lub Bluetooth i doskonale nadaje się do uruchamiania i serwisowania za pomocą przenośnych urządzeń typu host.mobiLink firmy Softing upraszcza mobilny dostęp do urządzeń pracujących w terenie operatorom instalacji, integratorom systemów, projektantom i innym użytkownikom zaangażowanym w obsługę procesów przemysłowych.

W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, np. Communication Configurator firmy Softing, nadaje się do konfiguracji, uruchamiania, diagnostyki i monitorowania. mobiLink obsługuje aplikacje FDT Frame i główne narzędzia inżynierskie. Zapewnia dostęp do urządzeń HART i Foundation Fieldbus, takich jak przetworniki i zawory.

W przeszłości klienci musieli zadbać o interfejs dla każdego protokołu. Obecnie, dzięki mobiLink, Softing jest pierwszą firmą oferującą dostęp do trzech protokołów za pomocą jednego urządzenia. Dzięki mobiLink, nasi klienci zyskują dostęp do urządzeń pracujących w terenie z maksymalną elastycznością i mobilnością oraz mogą wykonywać wiele zadań konfiguracyjnych - powiedział Thomas Hilz, kierownik ds. marketingu z firmy Softing Industrial.


mobiLink jest zasilany bateryjnie, wyjątkowo wytrzymały i nadaje się do użytku w obszarach zagrożonych wybuchem. Komunikuje się z przenośnymi urządzeniami host, takimi jak smartfony i tablety przez Bluetooth oraz zawiera interfejs USB do obsługi hosta stacjonarnego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Softing.

Odwiedź nas na targach Achema odbywających się w dniach od 11 do 15 czerwca 2018:


TOP w kategorii
Hala 11.0, stoisko C43 (PROFIBUS & PROFINET International Pavilion) oraz hala 11.0, stoisko E44 (Fieldcomm Group Pavilion).

Więcej informacji: www.softing.com

 

Udostępnij:

Drukuj

etAChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również