System monitorowania pojazdów GPS pomógł złapać złodzieja

Abax, monitorowanie kontenerów © Abax

Udostępnij:

Szwedzkiej firmie transportowo-maszynowej UTAB AB, skradziono jeden z samochodów serwisowych podczas październikowego weekendu. Złodziej jednak nie wiedział, że trzy dni wcześniej firma zainstalowała lokalizator GPS we wszystkich swoich samochodach. Zdziwił się bardzo, gdy po kilku godzinach znalazł się w rękach policji.

Firma posiada ponad 50-letnie doświadczenie w transporcie i przemyśle maszynowym oraz flotę 195 samochodów. Wszystkie ich pojazdy są wyposażone w lokalizator GPS.- Chcieliśmy usprawnić flotę aut i móc skorzystać z ulgi podatkowej. W październiku zdecydowaliśmy się na zainstalowanie modułu śledzącego ABAX na wszystkich naszych samochodach - mówi Inga-Lill Kjellberg, administrator i kierownik personalny w UTAB AB, w Grupie KEWAB. - Samochód mógł zostać skradziony, dlatego cieszymy się, że zainstalowaliśmy system monitorowania floty zanim doszło do kradzieży.

Kiedy w poniedziałek rano, 22 października, pracownicy KEWAB AB przybyli do biura, dostrzegli, że jeden z samochodów został skradziony.

- Zadzwoniliśmy bezpośrednio do ABAX, który pomógł nam w zaledwie kilka sekund zlokalizować samochód na mapie cyfrowej. Mogliśmy dokładnie zobaczyć, gdzie znajduje się samochód dzięki zainstalowanemu urządzeniu GPS. To było dla nas wyjątkowo dobre uczucie - mówi Inga-Lill Kjellberg.

Poinformowana policja udała się na miejsce, aby aresztować złodzieja i odzyskać skradzione auto. Samochód został zwrócony firmie tego samego dnia i jest nadal wyposażony w moduł GPS ABAX, który monitoruje pojazd przez całą dobę.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc KEWAB AB w odzyskaniu ich samochodu serwisowego i że mogą teraz kontynuować swoją działalność - mówi Mathias Eliasson, country manager w ABAX Sweden.
Źródło: ABAX

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również