Trzecia edycja Tygodnia Ethernetu Przemysłowego – generatywna sztuczna inteligencja w zastosowaniach produkcyjnych

Trzeci Tydzień Ethernetu Przemysłowego firmy Harting HARTING

W dniach 27–29 lutego 2024 r. HARTING Technology Group po raz trzeci będzie gospodarzem Tygodnia Ethernetu Przemysłowego (Industrial Ethernet Week). Towarzyszyć temu wydarzeniu będzie wielu interesujących liderów w branży. Tydzień Ethernetu Przemysłowego koncentruje się na generatywnej sztucznej inteligencji w zastosowaniach produkcyjnych, na szansach i wyzwaniach w instalacjach sieci zakładowych oraz na nowoczesnych sposobach projektowania urządzeń za pomocą modeli danych.

Dołącz do firmy HARTING i ekspertów światowego rynku liderów podczas trzeciej edycji Tygodnia Ethernetu Przemysłowego, który odbędzie się w dniach 27–29 lutego 2024 r. Przez trzy dni nasi prelegenci przeprowadzą Cię przez bieżący rozwój transformacji przemysłowej oraz pokażą rozwiązania i najlepsze praktyki dotyczące kolejnego etapu rozwoju w 2024 r. poprzez wnikliwe przykłady zastosowań, dyskusje, prezentacje i sesje techniczne.

>>Zarejestruj się bezpłatnie na HARTING Industrial Ethernet Week 2024 i zdobądź wyjątkową koszulkę lub torbę<<

Tematy przewodnie trzech dni:
Dzień 1 – Platformy SI i IIoT;
Dzień 2 – Instalacja na terenie fabryki;
Dzień 3 – Projektowanie urządzeń.

Dzień pierwszy skupia się na platformach Sztucznej Inteligencji (SI) i Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Amazon Web Services pokaże, w jaki sposób generatywna sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana w przemyśle i jakich zmian można się spodziewać w przyszłości. Kontynuacją programu będzie demonstracja elastycznych platform inteligentnych fabryk wspieranych przez SI i IIoT firm ICONICS i Mitsubishi Electric. Pierwszy dzień zakończy się dyskusją panelową na temat wdrażania rozwiązań SI w produkcji.

Danny Smith, Amazon Web ServicesBędziemy nadal czynić postępy w zakresie „aby praca znalazła człowieka”, a nie „aby człowiek znalazł pracę”. W tym celu widzę dalszą i ciągłą ekspansję zarówno cyfrowych bliźniaków (replikujących rzeczywistość fizyczną w cyberprzestrzeni), jak i inteligencji zbudowanej na ich podstawie – z naciskiem na możliwości syntezy wszystkich danych, aby ludzie mogli uzyskać więcej informacji i ostatecznie podejmować lepsze decyzje . Rok 2024 będzie rokiem, w którym technologie pomagające w zrozumieniu człowieka i kontekstualizacji danych – takie jak generatywna sztuczna inteligencja – staną się integralną częścią inteligentnej fabryki i będą powszechne w halach produkcyjnych.

Danny Smith
Główny strateg ds. sztucznej inteligencji, odpowiedzialny za branżę motoryzacyjną, przemysłową i produkcyjną w Amazon Web Services

Drugiego dnia przyjrzymy się instalacji sieci o dużej wydajności w zastosowaniach fabrycznych. Specjalista w zakresie sprzętu testowego, firma Softing IT Networks, pokaże, jak rozpoznać i rozwiązać typowe problemy z kompleksowymi aplikacjami okablowania Profinet. Omówione zostaną również wyzwania związane z instalacją na miejscu inwestycji i ich możliwe rozwiązania. Eksperci HARTING ds. łączności udzielą następnie cennych porad na temat łączności przemysłowej Ethernet w trudnych warunkach, pokazując przetestowane zestawy kabli do użytku typu plug&play. Dyskusje na koniec drugiego dnia skupią się na danych inżynieryjnych i tym, jak wspierają one programistów w projektowaniu urządzeń.

Jan Nieswandt, SickW 2024 r. inteligentne fabryki będą doświadczać ciągłego postępu napędzanego integracją sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy i zaawansowanej robotyki. Oczekujemy bardziej połączonego i inteligentnego krajobrazu produkcyjnego, kładącego nacisk na elastyczność, analizy w czasie rzeczywistym i ulepszoną automatyzację wraz z lepszą wydajnością i jakością produktów. Środki cyberbezpieczeństwa będą miały ogromne znaczenie, a siła robocza będzie kształtowana poprzez skupienie się na interakcjach człowieka z robotem. Ogólnie rzecz biorąc, rok 2024 obiecuje transformacyjną zmianę w kierunku bardziej wydajnych, adaptacyjnych i zrównoważonych inteligentnych fabryk.

Jan Nieswandt
Menedżer ds. Rynku Produktów w firmie SICK

Trzeci dzień skupi się na nowoczesnych podejściach do projektowania urządzeń za pomocą platform „od projektu do źródła”. Eksperci ds. produktów z firm Belden i SICK AG pokażą, w jaki sposób Ethernet jednoparowy łączy poziom obiektowy z istniejącymi sieciami Ethernet, a firma Würth Elektronik rzuci światło na temat Power over Ethernet (PoE) w projektowaniu interfejsów. Tydzień zakończy otwarta dyskusja na temat zarządzania kosztami i ryzykiem w nowych projektach w obszarze elektroniki.

Madeleine Mickeleit, IoT-UseCaseNa rok 2024 prognozuję zwiększone wykorzystanie rozwiązań, w których dane IoT i algorytmy ML idą w parze. Projekty pilotażowe już w coraz większym stopniu rozpoczynają się od integracji dużych modeli językowych (LLM). Te zaawansowane algorytmy umożliwiają nowy rodzaj interakcji i kontroli procesów w środowisku przemysłowym. Jednym z przykładów jest coraz częstszy pilotaż systemów takich jak „shopfloor.GPT” – wykorzystują one możliwości LLM do upraszczania procesów produkcyjnych poprzez wprowadzanie języka naturalnego.

Madeleine Mickeleit 
CEO i założycielka sieci ekspertów IoT UseCase

Wśród gości znajdą się liderzy myśli z Belden, Amazon Web Services, Sick, Halerium, Mitsubishi Electric, Iconics, Würth Elektronik, sieć partnerów przemysłowych SPE, Softing, Supplyframe, IoT UseCase. Razem z ekspertami firmy HARTING będą relacjonować na żywo Forum HARTING w Espelkamp oraz transmitować online do ponad 50 krajów na całym świecie.

Stephan Middelkamp, HartingRozwój, a co za tym idzie zwiększona świadomość w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, prowadzi również do wspierania rozwoju inteligentnych fabryk. Możliwości, jakie dają generatywne narzędzia SI, zwiększają zapotrzebowanie na podobne możliwości w przemyśle. Aby to osiągnąć potrzebny jest cyfrowy cień fabryki. To zależy od danych. W tym przypadku rozwój ostatnich lat pomaga w gromadzeniu większej ilości danych i łączeniu ich w kompleksowe modele danych. W tym roku będziemy świadkami coraz większej liczby przypadków zastosowań, w których zebrane dane będą oceniane przez klasyczne algorytmy lub sztuczną inteligencję, co doprowadzi do wymiernych usprawnień procesów.

Dr. Stephan Middelkamp
Dyrektor generalny ds. jakości i technologii w HARTING Technology Group

 

>>Zarejestruj się bezpłatnie na Harting Industrial Ethernet Week 2024 i zdobądź wyjątkową koszulkę lub torbę<<

kobieta i mężczyzna w koszulkach firmy Harting

 

Artykuł sponsorowany HARTING

HARTING Sp. z o.o.

HARTING Sp. z o.o.

Grupa Technologiczna HARTING oferuje całościowe rozwiązania systemowe z zakresu przemysłowych złączy elektrycznych, elektronicznych i optoelektronicznych, techniki transmisyjnej i sieciowej, mechatroniki, systemów zarządzania produkcją. Znajdują one zastosowanie w takich gałęziach przemysłu, jak przemysł elektromaszynowy, transportowy, automatyka, energetyka, transmisja danych oraz urządzenia medyczne. HARTING specjalizuje się ponadto w produkcji elektromagnetycznych komponentów dla przemysłu samochodowego oraz produkcją i projektowaniem płyt magistralowych (backplanes), wielowarstwowych płyt do obwodów drukowanych.

Celem naszej działalności jest profesjonalna i kompleksowa obsługa klientów. Koncentrujemy się na doradztwie technicznym i sprzedaży w zakresie technik łączeniowych - systemów oraz usług związanych z elektrycznymi i elektronicznymi przemysłowymi złączami wtykowymi oraz elementami automatyki (switche, okablowanie, złącza, RJ45, M12).

Oferta:

 

  • Złącza D-SUB - standardowe, o zwiększonej gęstości, wersje IP67, z filtrem, różnostykowe, przyłącza lutowane, zaciskane, do kabli płaskich, SMC
  • Złącza DIN 41 612 - sygnałowe, prądowe oraz mieszane, przyłącza lutowane, zaciskane, klatkowe, wciskowe, do kabli płaskich, SMC, THT
  • Złącza SEK - szerokie portfolio złączy dla rozwiązań PCB-przewód
  • Złącza har-flex - miniaturowe złącza najwyższej jakości o rastrze 1,27 mm do łączenia PCB-PCB, różne wykonania: wersje kątowe, proste, niskie, wysokie (w zakresie 1,75 mm - 9,05 mm)
  • Złącza har-flexicon - szerokie portfolio złączy do łączenia PCB- przewód, rastry: 1,27; 2,54; 3,50; 3,81; 5,00; 5,08; różne wykonania: kątowe, proste; łączenie: IDC, sprężynowe, śrubowe, wciskane; montaż SMD
  • Złącza okrągłe - R23, M8, M12 kodowanie: a, b, d, x, różne wykonania: proste, kątowe, przepustowe, adaptery PCB, patche kablowe
  • Złącza PushPull - zasilające, sygnałowe (RJ45, USB, światłowodowe), różne wykonania: wersje metalowe i z tworzywa, kątowe, proste, przepustowe, adaptery PCB
    Współosiowy system złączy Mini Coax - złącza wtykowe Mini Coax wciskowe i do montażu powierzchniowego oraz na kabel
  • Złącza metryczne - złącza wtykowe metryczne o rastrze 2,0 i 2,5 mm
  • Tworzenie rozwiązań pod wymagania aplikacji - szeroki zakres usług obejmujący współpracę od przygotowania specyfikacji po produkcję. Oferujemy rozwiązania systemowe zdefiniowane według potrzeb klienta i pod zapotrzebowanie konkretnego projektu.

Profil Firmy

HARTING Sp. z o.o.