Varroc Lighting Systems ogłasza otwarcie nowego Centrum Inżynierii w Krakowie

© Varroc Lighting Systems

Udostępnij:

Varroc Lighting Systems, firma z branży motoryzacyjnej, specjalizująca się w rozwoju, projektowaniu i produkcji zewnętrznych komponentów oświetleniowych, zapowiedziała otwarcie swojego nowego Centrum Inżynierii w Krakowie. Z tej okazji podpisano memorandum dotyczące współpracy pomiędzy firmą, a jej partnerami: CADM Automotive, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Politechniką Krakowską.

Varroc Lighting Systems ogłasza plany rozszerzenia swojej globalnej działalności w zakresie inżynierii i zapowiada otwarcie Centrum Inżynierii w Krakowie. Nowa placówka, w której prace prowadzić będzie zespół inżynierów, specjalizujących się w obszarach mechaniki, elektroniki i optyki, zostanie uruchomiona w pierwszej połowie 2018 roku. Centrum zajmie się kompleksowym procesem projektowania zewnętrznych lamp samochodowych, od fazy koncepcyjnej, aż do przekazania gotowego projektu do produkcji w fabrykach Varroc i będzie bezpośrednio współpracować w tym zakresie z producentami.- Oświetlenie w branży motoryzacyjnej staje staje się co raz bardziej zaawansowane. Varroc kontynuuje implementacje wiodących technologii, dostarczając branży motoryzacyjnej laserowe i pikselowe światła drogowe oraz innowacyjne tylne lampy wykorzystujące diody LED i OLED. Dziś zewnętrzne oświetlenie samochodowe, oprócz kompleksowych systemów mechanicznych i optycznych, zawierają w sobie również zaawansowaną elektronikę i oprogramowanie. Dla nas bardzo ważne jest, by wraz z rozwojem naszej działalności, nieustannie poszerzać nasze możliwości w zakresie inżynierii i projektowania. Zdecydowaliśmy, że Kraków jest doskonałym wyborem, aby sprostać naszemu rosnącemu zapotrzebowaniu na utalentowanych inżynierów, teraz jak i w przyszłości – powiedział Todd Morgan, Senior Vice President – Global Product Development w Varroc Lighting Systems.

Ogłoszenie otwarcia Centrum odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa. W jego trakcie miała również miejsce uroczysta ceremonia podpisania memorandum współpracy pomiędzy Varroc Lighting Systems oraz lokalnymi partnerami: CADM Automotive, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Politechnikę Krakowską.

- Nasz partner, CADM Automotive, już teraz wspiera nas w aktualnie realizowanych projektach. W Polsce, CADM pomoże nam zrozumieć lokalny rynek zatrudnienia, wesprze w zatrudnieniu najlepszych inżynierów i ustalaniu procesu oraz wspomoże nas swoim doświadczeniem oraz ekspertami. Współpraca z lokalnymi uniwersytetami pozwoli nam dzielić się naszą wiedzą i osiągnięciami ze studentami oraz pomoże w promocji środowiska innowacji, zachęcającego do rozwijania się młodych talentów w środowisku pracy – dodaje Morgan.Krakowskie Centrum Inżynierii Varroc Lighting Systems zostanie otwarte w pierwszej połowie 2018 roku, a docelowo zatrudnienie znajdzie w nim 60 inżynierów. Docelowa liczba miejsc pracy krakowskiego centrum może jeszcze wzrosnąć, by dodatkowo wspierać inne projekty realizowane przez Varroc Lighting Systems na całym świecie.

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również