Vultr otwiera w Polsce chmurowe centrum danych

Vultr otwiera w Polsce chmurowe centrum danych Pixabay

Vultr, jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych dostawców infrastruktury chmurowej na świecie, ogłosił uruchomienie lokalizacji swojego centrum przetwarzania danych w chmurze – w Warszawie. Nowe data center ma pobudzić rozwój i innowacje cyfrowe w Polsce, oferując polskim firmom i developerom łatwą w użyciu i wydajną infrastrukturę chmurową w przystępnych i przewidywalnych cenach. Vultr Warszawa jest siódmą lokalizacją marki w Europie i 22. w jej światowej sieci.

Otwarcie warszawskiego centrum danych w chmurze umożliwi firmom z całej Polski szybsze wprowadzanie innowacji, przy jednocześnie obniżonych kosztach. Usługi chmurowe infrastruktury Vultr oferują lepszy stosunek jakości do ceny niż alternatywy, należące do spółek z tzw. „Big Tech”. W odróżnieniu od skomplikowanych cenników innych dużych niezależnych dostawców chmury plany cenowe Vultr są łatwe do zrozumienia i nie zawierają ukrytych opłat.

Zlokalizowanie nowego chmurowego centrum danych w Warszawie ucieleśnia naszą strategię wspierania innowacyjnych miast o znacznym zapotrzebowaniu na przetwarzanie w chmurze oraz dużej społeczności wykwalifikowanych programistów. W efekcie możemy znacznie zmniejszyć opóźnienia dla użytkowników końcowych, umieszczając moc obliczeniową bliżej krawędzi sieci, w której się znajdują – powiedział J.J. Kardwell, dyrektor generalny spółki Constant, twórców Vultr.

Polska znajduje się w czołówce innowacji cyfrowych w Europie Środkowo-Wschodniej, będąc domem dla wielu technologicznych jednorożców i szybko rozwijających się firm cyfrowych. Niedawny raport firmy doradczej McKinsey wykazał, że przyspieszone wdrożenie technologii chmurowych może do 2030 r. wygenerować 27 miliardów euro wartości dodanej w gospodarce, co odpowiada 4% PKB. Zysków tych oczekuje się w wielu branżach, w tym w handlu detalicznym, logistyce, budownictwie i motoryzacji. W Vultr chcemy umożliwić polskim firmom osiągnięcie tych sukcesów – dodał J.J. Kardwell.

Przetwarzanie danych w chmurze było istotnym czynnikiem sukcesu biznesowego w ciągu ostatniej dekady, a pandemia jeszcze bardziej uwidoczniła jego znaczenie, między innymi przez wykładniczy wzrost popularności pracy zdalnej. Wysokie koszty chmur, należących do Big Tech, skłoniły jednak niektóre firmy do rozważenia powrotu do przetwarzania danych na własnej infrastrukturze. Vultr odniósł sukces, oferując alternatywę i zapewniając wszystkie korzyści chmury, ale przy zakłócającym status quo, zrównoważonym stosunku ceny do wydajności.

Vultr ma już wśród swoich klientów szereg polskich firm, takich jak ModulesGarden, wiodącego dostawcę oprogramowania na zamówienie w branży hostingu.

To niesamowicie ciekawe, że Vultr otwiera nową lokalizację, w Polsce. W przeszłości wykorzystywaliśmy Vultr do różnych projektów i odkryliśmy, że platforma jest bardzo łatwa w użyciu, niezawodna i niedroga. Teraz, gdy Vultr jest w Polsce, będziemy go używać jeszcze częściej – podsumował otwarcie nowego data center Konrad Keck, dyrektor generalny ModulesGarden.

Firmy, które chcą porozmawiać na temat większej, bardziej skomplikowanej migracji do chmury, mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji z ekspertem ds. inżynierii rozwiązań. Vultr zachęca też dostawców usług zarządzanych i resellerów w Polsce (lub innych regionach) do dołączenia do programu partnerskiego Vultr.

Źródło: Vultr

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę