W pociągach Polregio zapłacimy kartą

polregio, Przewozy Regionalne, Grupa Netia, płatność kartą ©

Udostępnij:

Niemal 2 tys terminali płatniczych dostarczy Przewozom Regionalnym Polregio konsorcjum firm TK z Grupy Netia. Dzięki temu w pociągach Polregio będzie można w końcu płacić kartą u konduktora. Wdrożenie całego systemu zajmie około pół roku.

Wartość kontraktu to ponad 15 mln zł. Wybór konsorcjum TK Telekom i S&T Service nastąpił na drodze przetargu, w którym zwycięzca zobowiązał się do serwisowania systemu przez trzy lata.Zwycięskie konsorcjum dostarczy dokładnie po 1780 sztuk terminali i drukarek, 1980 akumulatorów zapasowych i ładowarek sieciowych, stacje dokujące i karty pamięci oraz 20 urządzeń do bezprzewodowej transmisji obrazu, a także szereg drobnych akcesoriów, jak rysiki, smycze, folie ochronne i futerały.

Nowoczesne terminale z systemem Android, będą posiadały też możliwość odczytu kodów kreskowych, QR kodów i kart elektronicznych, a dzięki zaawansowanej platformie sprzętowej będzie można testować integrację rozwiązań, takich jak dynamiczna informacja pasażerska, programy lojalnościowe, czy teczka konduktora.

Systemy sprzedaży i kontroli biletów to jeden z istotnych dla TK Telekom obszarów, na którym chcemy mocniej zaistnieć, w ramach poszerzania zakresu działalności. Mam nadzieję, że nie jest to jedyna umowa o tym charakterze, którą zawrzemy w tym roku i latach kolejnych – podkreśla Bogusław Kowalski, prezes TK Telekom.

Udostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również