W Rzgowie powstaje centrum logistyczne firmy TME

centrum logistyczne Greenfield © TME

Udostępnij:

Oficjalne wmurowanie kapsuły czasu pod budowę supernowoczesnego Centrum Logistycznego TME stało się faktem! Projekt Greenfield to największa inwestycja w historii Grupy TME, to #WięcejNiżMagazyn. 

- Pierwsze prace budowlane naszego nowego Centrum Logistycznego rozpoczęły się kilka tygodni temu i z każdym kolejnym dniem efektywność działań na budowie zwiększa się. Wmurowanie kapsuły czasu pod projekt Greenfield to dla firmy TME ważny moment, a cała inwestycja zapewni naszym klientom dotychczasowy, a nawet wyższy standard obsługi, co stanowi dla nas priorytet - mówi Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME.Transfer Multisort Elektronik do maja 2020 r. zamierza wybudować obiekt o powierzchni ponad 21 000 m² w którym oprócz ludzi, pracować będą także roboty. Inwestor, międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, automatyki przemysłowej i wyposażenia warsztatowego, należy do światowej czołówki w swojej branży, w ofercie posiada ponad 250 000 produktów, które wysyła do firm i klientów indywidualnych z blisko 150 krajów na całym globie. Firma posiada 10 spółek zależnych zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii czy w Chinach. W swoich planach ma dalszą ekspansję obejmującą rejon Bliskiego Wschodu, Australię oraz Stany Zjednoczone.

© TME

- To wymagające, ale bardzo obiecujące rynki, na których od lat działamy, ale na których chcemy zintensyfikować naszą obecność. Stale też rośnie skala naszej działalności w Europie i Azji. Projekt Greenfield pozwala nam na kolejny krok w rozwoju. W pierwszym etapie inwestycji zbudujemy halę magazynową, która razem z częścią biurową i techniczną obiektu będzie miała ponad 21 000 m². Budowa w Rzgowie pod Łodzią potrwa do 2020 r., natomiast centrum logistyczne zacznie działać w 2021 r. Na tym etapie planujemy zatrudnienie na poziomie ok. 500 osób - dodaje Andrzej Kuczyński, TME.

Obecnie TME posiada centrum logistyczne o powierzchni blisko 19 000 m² przy ul. Ustronnej w Łodzi. Wykorzystywane w nim są nowoczesne rozwiązania, m.in. układnice paletowe oraz typu mini-load o wysokości 23 metrów. Każdego dnia w świat wyrusza z niego ponad 5 000 paczek. Nowe centrum dystrybucyjne pozwoli podwoić tę liczbę. Greenfield to bardzo nowoczesny projekt. Zakłada automatyzację wielu procesów, w ramach których ludzie pracować będą wspólnie z robotami. W rzgowskim centrum TME pojawią się m.in. automatyczne sortery, roboty wydające produkty czy maszyny pakujące, co pozwoli zautomatyzować procesy magazynowe aż w 60%. Duży nacisk położony zostanie nie tylko na efektywność pracy, ale także jej komfort. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obejmującym m.in. system klimatyzacji, warunki panujące w magazynie porównywalne będą do standardów biurowych. Do dyspozycji pracowników będzie kantyna, strefa relaksu, a także pole do paintballa.

© TME- Jako pracodawca dbamy o zapewnienie właściwych warunków wszystkim naszym pracownikom. Dotyczy to zarówno naszego biura przy ul. Rozalii, centrum logistycznego przy ul. Ustronnej, biura w Gdyni, Krakowie czy właśnie projektu Greenfield. Hasło przewodnie tej inwestycji to #WięcejNiżMagazyn i dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie to miejsce było odbierane przez naszych pracowników. Ma ono także swoje odzwierciedlenie w zastosowaniu najnowocześniejszych, nierzadko autorskich technologii. Projekt Greenfield zakłada docelowo m.in. wykorzystanie ponad 30 robotów, które będą usprawniać pracę ludzi. Łącznie proces magazynowy zostanie zautomatyzowany aż w 60% - podsumowuje Andrzej Kuczyński, TME.

Źródło: TME

Źródło:

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również