Współpraca HP i Siemensa

Siemens, Hp, 3D, © Siemens

Udostępnij:

Podczas konferencji Siemens PLM Connection Americas 2018 firmy HP Inc. i Siemens ogłosiły rozszerzenie wieloletniej współpracy w celu opracowania i wdrożenia zaawansowanych funkcji w rodzinie rozwiązań Siemens PLM. Ma to służyć zmianie sposobu, w jaki użytkownicy będą projektować i wytwarzać produkty z wykorzystaniem technologii druku Multi Jet Fusion 3D firmy HP.

Oprogramowanie Siemens NX i Solid Edge zapewnia obsługę funkcji drukowania pełnokolorowego 3D z użyciem drukarek działających w systemie HP Multi Jet Fusion Dzięki nowym wersjom wspomnianego oprogramowania, firma Siemens oraz HP umożliwią użytkownikom oprogramowania Siemens NX i Solid Edge projektowanie i wytwarzanie pełnokolorowych elementów i części w technologii 3D. Seria drukarek Jet Fusion 3D 300/500 firmy HP to pierwsze w branży rozwiązanie do drukowania zaprojektowanych kolorowych lub czarno-białych elementów, z zachowaniem kontroli układu pikseli trójwymiarowych. Seria drukarek Jet Fusion 3D 300/500 obsługuje również kolorowe formaty plików, w tym 3MF, umożliwiając projektantom proste tworzenie kolorowych elementów przy sprawnym przepływie pracy. Użytkownicy korzystający z technologii NX i Solid Edge obsługujących rozwiązanie Multi Jet Fusion firmy HP będą mieli dostęp do plików 3MF w obrębie całej gamy drukarek HP, w tym przemysłowych rozwiązań Jet Fusion 4200/4210 i 300/500.

- Nasi użytkownicy będą teraz mogli wykorzystać możliwości i elastyczność oprogramowania do projektowania NX i Solid Edge w przełomowej technologii druku 3D firmy HP. W ten sposób otwieramy drzwi do nowych możliwości projektowania z użyciem elementów pełnokolorowych – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes Siemens PLM Software. - Podzielamy wizję firmy HP, która mówi, że drukowanie 3D umożliwia przedsiębiorstwom definiowanie cyklu życia swoich produktów na nowo i pozwala im przygotować się na wyzwania cyfrowej przyszłości branży produkcyjnej. Rozszerzenie naszej współpracy z HP stanowi przyczynek do rozwoju technik przyrostowych w uzyskiwaniu prototypów i produktów końcowych w skali przemysłowej.

Połączenie dwóch cyfrowych technologii produkcyjnych znacznie rozszerza zakres potencjalnych zastosowań wiodącego oprogramowania produkcyjnego firmy Siemens oraz przełomowej technologii druku Multi Jet Fusion 3D firmy HP. Od tej pory klienci będą mieli możliwość szybkiego i oszczędnego tworzenia prototypów i przygotowywania nowych projektów i produktów końcowych z zaawansowanymi możliwościami kontroli pikseli trójwymiarowych. Co więcej, współpraca dwóch gigantów stwarza nowe możliwości w zakresie rozwoju technologii wydruku 3D na skalę przemysłową, co stanowi ważną informacje dla klientów i partnerów uczestniczących w sieci Additive Manufacturing Network firmy Siemens.

- Połączenie możliwości wydruku pełnokolorowego platformy Multi Jet Fusion firmy HP z wiodącymi na rynku rozwiązaniami projektowymi i produkcyjnymi firmy Siemens oznacza cały wachlarz nowych zastosowań i możliwości dla branży produkcyjnej – powiedział Stephen Nigro, szef pionu 3D Printing firmy HP Inc. - Dzielenie się możliwościami naszych technologii, które tak gruntownie przeobrażają proces drukowania 3D na każdym etapie, począwszy od projektu, poprzez prototyp aż po produkcję, z małymi i dużymi klientami jest niezwykle ekscytujące. To kolejny ważny krok nie tylko dla naszych firm, ale dla całego globalnego ekosystemu produkcyjnego, ponieważ wraz z firmą Siemens zmieniamy sposób, w jaki świat podchodzi dzisiaj do kwestii projektowania i wytwarzania produktów.

 Źródło: Siemens, Hp

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również