Yaskawa i Phoenix Contact łączą siły

sterownik automatyki przemysłowej © Phoenix Contact

Udostępnij:

Firmy Yaskawa oraz Phoenix Contact ogłosiły nawiązanie współpracy, w ramach której prowadzone będą m.in. wspólne prace nad dalszym rozwojem otwartego ekosystemu automatyki przemysłowej PLCnext.

W ramach nawiązanego partnerstwa Phoenix Contact udziela licencji na użytkowanie swojej technologii PLCnext firmie Yaskawa. Producent oferujący m.in. systemy napędowe i sterowania oraz robotyki chce wykorzystać rozwiązanie firmy Phoenix Contact do poszerzenia swojej oferty systemów sterowania maszynami. Połączenie technologii PLCnext z systemami sterowania Yaskawy ma pozwolić na stworzenie bardziej elastycznego i otwartego ekosystemu automatyki przemysłowej.

PLCnext to otwarta platforma oprogramowania do sterowników do automatyki przemysłowej firmy Phoenix Contact, która po raz pierwszy została zademonstrowana na targach SPS w 2016. Oferuje otwartą technologię sterowania, modułowe oprogramowanie inżynierskie i integrację z chmurą. Otwarty ekosystem jest zgodny z normą IEC 61131-3 i nowoczesnymi językami programowania i jest dostępny bezpłatnie do pobrania. Zakres dostępych funkcji można powiększyć poprzez instalację dodatkowych płatnych dodatków.

Pierwsze owoce współpracy obu firm będą na początku oferowane na rynku amerykańskim oraz europejskim.

Źródło: Yaskawa
Udostępnij:

Drukuj
etATOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również