Za dwa lata 3 miliony robotów

MFR

Prawie 70 procent pracowników uważa, że ​​robotyka i automatyzacja oferują możliwość zakwalifikowania się do pracy o wyższych kwalifikacjach. Jest to wynik ogólnoświatowego badania automatycznego z udziałem 7 000 pracowników w siedmiu krajach. Zmiana technologiczna wymaga ukierunkowanych szkoleń i dalszej edukacji dla pracowników. Ponad 3 miliony robotów przemysłowych będą używane w fabrykach na całym świecie do 2020 roku. Oznacza to, że zasoby operacyjne wzrosną ponad dwukrotnie w ciągu siedmiu lat (2014-2020).

Według Międzynarodowej Federacji Robotyki do 2020 r. W fabrykach na całym świecie będzie używanych ponad 3 miliony robotów przemysłowych. Oznacza to, że zasoby operacyjne wzrosną ponad dwukrotnie w ciągu siedmiu lat (2014-2020).

- IT jak automatyzacja procesów robotyki jest zdecydowanie największym czynnikiem wpływającym na przekształcanie miejsc pracy ludzi - mówi Junji Tsuda, prezes Międzynarodowej Federacji Robotyki. Firmy i rządy muszą współpracować, aby zapewnić pracownikom umiejętności, których wymagają zmiany technologiczne.

Roboty powoli, ale wkraczają w coraz to nowe dziedziny naszego życia. Znajdują zastosowanie m.in. na budowach, archeoligii podwodnej i medycynie. Na przykład  LBR Med Robot Assistant firmy Kuka Deutschland wspiera różnorodne zadania w badaniach medycznych i praktyce oraz pracuje w bliskim sąsiedztwie ludzi.

W laboratoriach, klinikach lub salach operacyjnych lekki robot przejmuje różne zadania w zależności od narzędzia i programu - na przykład podczas interwencji medycznych, zabiegów lub procedur badań naukowych. LBR Med ma siedem osi i szczególnie czułe czujniki, które są odpowiednie do współpracy człowieka z robotem. Komponent robota może być zintegrowany z urządzeniami medycznymi na całym świecie i został przetestowany i certyfikowany zgodnie z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa i jakości. Na przykład LBR Med ma biokompatybilne i odporne na korozję powierzchnie, a przy połączeniach wewnętrznych spełnia standardy higieny w gabinetach lekarskich, klinikach lub salach operacyjnych.

Źródło: Międzynarodowa Federacja Robotyki

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę