steute Polska

steute Polska

Wilanowska 321, 02-665 Warszawa, PL
http://www.steute.pl


kontakt


O Firmie

Niemiecka firma steute Technologies GmbH& Co. KG (w 2018 r. nastąpiła zmiana nazwy ze steute Schaltgeräte GmbH&Co. KG, ze względu na coraz większe zaangażowanie przedsiębiorstwa w nowoczesne technologie radiowe i informatyczne) została założona w 1961 r. i szybko zaczęła cieszyć się bardzo dobrą, międzynarodową renomą. W Polsce obecna jest nieprzerwanie od ponad 20 lat. Obecnie główny zakres działania przesuwa się z produkcji aparatury łączeniowej i sterowniczej niskiego napięcia na technologie radiowe, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań w medycynie i intralogistyce (w systemach e-Kanban i Andon). Firma podzielona jest na cztery działy: Automation (technika sterowania, systemy bezpieczeństwa), Extreme (ochrona przeciwwybuchowa oraz urządzenia do pracy w ekstremalnych warunkach), Wireless (urządzenia w wykonaniu bezprzewodowym) oraz Meditec (technika medyczna). Bardzo duży udział w sprzedaży mają produkty specjalne, opracowane na życzenie klientów.

Oferta:

steute oferuje obszerny program urządzeń bazujących na nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, w tym m.in.: łączniki linkowe zatrzymania awaryjnego, łączniki krańcowe i elektromagnetyczne blokady bezpieczeństwa, czujniki magnetyczne (w tym bezpieczeństwa), czujniki indukcyjne, łączniki zawiasowe i ze zworą, łączniki nożne, moduły przekaźnikowe bezpieczeństwa i wreszcie czujniki zbiegania taśmy przenośników. W ofercie znaleźć można także innowacyjne, bezprzewodowe łączniki, czujniki (w tym bezpieczeństwa - SIL2), przyciski/kasety sterujące, łączniki nożne czy wreszcie radiowe rozwiązania sieciowe dla logistyki. Zasilanie wykonawczych urządzeń bezprzewodowych realizowane jest przez zintegrowany generator napięcia, ogniwa słoneczne lub baterie, a maksymalny zasięg transmisji wynosi do 700 metrów. Znaczna część tych urządzeń dostępna jest też w wykonaniu przeciwwybuchowym. Odbiorniki i routery mogą być wyposażone w wyjścia przekaźnikowe, RS232 lub RJ 45 (10/100 Base-T Ethernet) lub komunikujące się poprzez Wi-Fi.

steute oferuje bogaty program urządzeń przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów i/lub pyłów: Ex 1 i 2 oraz Ex 21 i 22.

Trzecią dziedziną, w której firma steute odniosła ogromny sukces, jest technika medyczna. Firma opracowuje i wytwarza w bliskiej współpracy ze swoimi klientami sterowniki nożne i ręczne współpracujące z urządzeniami medycznymi. Dostępne są przy tym najbardziej zaawansowane funkcje sterujące.

Od 2007 roku firma .steute Polska jest też wyłącznym dystrybutorem urządzeń włoskiej firmy Grein, oferującej m.in. kurtyny i bariery świetlne bezpieczeństwa, kurtyny pomiarowe i liczące oraz maty, listwy i zderzaki bezpieczeństwa.

Branże

Elektrotechnika

Silniki elektryczne

Sterowanie