Konduktometry od Endress+Hauser umożliwiają pomiar przewodności w aplikacjach higienicznych

Konduktometry od Endress+Hauser © Endress+Hauser

Udostępnij:

Pomiar przewodności ma kluczowe znaczenie w układach sterowania procesem, monitorowaniu przepływu wody i produktu, a także wykrywaniu wycieków. Endress+Hauser dostarcza niezawodne i precyzyjne przyrządy dla wszystkich warunków i zakresów pomiarowych, np. do pomiarów w wodzie procesowej, cyklach CIP, obszarach niebezpiecznych lub procesach higienicznych.Kompaktowy konduktometr Smartec CLD18

Smartec CLD18 to ekonomiczny konduktometr do pomiarów metodą indukcyjną w zakładach produkcji napojów, do zabudowy na rurociągach o małej średnicy, z funkcją sygnalizacji przejścia pomiędzy fazami. Urządzenie złożone z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwe na zakłócenia, łatwe w obsłudze, ma higieniczną konstrukcję wykluczającą ryzyko zanieczyszczenia produktu i procesu. Smartec CLD18 zapewnia wysoki Wskaźnik Efektywności Sprzętu (OEE) pracującego w instalacji, dzięki szybkiej i wiarygodnej detekcji medium przepływającego w rurociągu podczas procesu CIP i sygnalizacji zmian faz.

Specjalna konstrukcja urządzenia oraz obudowa ze stali kwasoodpornej zapewniają wyjątkową odporność na niekorzystne warunki, takie jak wilgotność lub drgania instalacji. Smartec CLD18 posiada czujnik wykonany z PEEK (higieniczny, z certyfikatem EN 1935/2004), ma szeroki wybór przyłączy procesowych oraz możliwość przełączania zakresów pomiarowych (MRS). Smartec CLD18 jest dostarczany jako fabrycznie wykalibrowane, gotowe do pracy urządzenie. Wystarczy go zamontować na instalacji i dokonać ustawień zakresów dla wyjścia prądowego. Dodatkowe czynności nie muszą być podejmowane.Inteligentne urządzenie pomiaru przewodności Smartec CLD132

Smartec CLD132 to system do pomiaru przewodności metodą indukcyjną, przeznaczony dla przemysłu spożywczego i produkcji napojów. Urządzenie złożone z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwe na zakłócenia, łatwe w obsłudze, ma higieniczną konstrukcję wykluczającą ryzyko zanieczyszczenia produktu i procesu. Ponadto Smartec CLD132 jest wyposażony w czujnik temperatury ze stali kwasoodpornej, który zapewnia bardzo szybką odpowiedź temperaturową w aplikacjach separacji faz produktu.

System do pomiaru przewodności Smartec CLD134

Smartec CLD134 to system do pomiaru przewodności metodą indukcyjną, przeznaczony dla przemysłu spożywczego, napojów oraz farmaceutycznego, biochemicznego i kosmetycznego. System złożony z przetwornika i czujnika pomiarowego jest niewrażliwy na zakłócenia i łatwy w obsłudze. Wykonanie z materiału bezpiecznego w kontakcie z żywnością (PEEK bez domieszek), bezspoinowa i bezszczelinowa konstrukcja oraz atesty higieniczne zapewniają zgodność z najwyższymi wymogami stawianymi przez wskazane obszary zastosowań. Smartec CLD134 to idealny system, zapewniający najwyższe bezpieczeństwo i jakość produktu i procesu.

Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

Drukujelektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również