Nexans zaangażowany w duży projekt chemiczny

zakład chemiczny © Nexans

Udostępnij:

Nexans dostarczy kable i przewody dla projektu kompleksu chemicznego Polimery Police (PDH), który będzie jednym z największych producentów polipropylenu w Europie. Kontrakt zakłada dostawy do Hyundai Engineering (HEC), który jest generalnym wykonawcą projektu.

Nowy projekt obejmuje instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Moce produkcyjne wyniosą 437 tys. ton polipropylenu, dzięki czemu Polska stanie się jednym z największych jego producentów w Europie. Większość produkcji będzie sprzedawana za granicę. Całkowity szacowany budżet Projektu Polimery Police wynosi ok. 1,5 mld euro.

Nexans dostarczy kable i przewody wartości blisko 80 mln zł w trzech pakietach: kable zasilające, kable instrumentacyjne i kontrolne oraz przewody telekomunikacyjne. Pierwsze dostawy zostały zrealizowane w maju 2020, a kolejne będą realizowane w latach 2020-2021. 

Jest to aktualnie największy projekt grupy Nexans w Polsce. Po tym, jak zakończyliśmy kompleksowe dostawy dla projektu EFRA w Lotosie, to drugi bardzo duży i kluczowy projekt w segmencie petrochemicznym w Polsce obsługiwany przez Nexans – powiedział Marcin Sasak, Country Manager Nexans w Polsce i CEO Nexans Polska. 

Aktualnie pomagamy zakładom produkcyjnym w uzyskaniu wszystkich dokumentów dotyczących następnych dostaw współpracując razem z naszym oddziałem w Korei, który jest w ścisłym kontakcie z HEC – dodał Janusz Sokołowski, Sales Manager Nexans Polska.

Nexans dostarcza swoje produkty również do innych dużych inwestycji realizowanych na terenie Polski, takich jak fabryka Mercedesa, fabryka Volkswagena, Instalacja Lotos EFRA, Elektrociepłownia Gorzów, Elektrownia Opole, Kozienice, Huta Aluminium, Platforma wiertnicza Lotos Petrobaltic, systemy WN 110-400 kV wraz z akcesoriami i instalacjami dla PSE oraz innych grup energetycznych.

Na polskim rynku firmę Nexans reprezentują dwie spółki: Nexans Polska oraz Nexans Power Accessories. Dostarczane na rynek produkty mają zastosowanie w przemyśle (m.in. budowa taboru kolejowego, stocznie, produkcja transformatorów i silników), energetyce (kable i akcesoria WN i SN) infrastrukturze OZE (farmy wiatrowe, fotowoltaika) oraz budownictwie (m.in. kable gumowe, SN, przewody NN, antenowe, LAN).

Na całym świecie grupa Nexans posiada ponad 100 fabryk oraz przedstawicielstwa handlowe na całym świecie, zatrudnia 26 000 osób i generuje sprzedaż na poziomie 6,7 mld euro.

Źródło: NexansUdostępnij:

Drukuj
elektrotechnik AUTOMATYK online

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również