System Pallet Control PC 6000 firmy Interroll do beznaporowego transportu palet

Pallet Control PC 6000 ©

Udostępnij:

Interroll rozbudowuje zdecentralizowaną koncepcję sterowania i napędu, wykorzystywaną z powodzeniem od lat w systemach transportu beznaporowego. Bazuje ona na 24-woltowych silnikach RollerDrive i sterownikach MultiControl. Obecnie do portfolio firmy trafiła specjalna odmiana systemu przeznaczona do transportu palet.

Grupa Interroll, jeden z czołowych światowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów, oferuje dodatkowo obsługę palet w systemie transportu beznaporowego. Nowa jednostka sterująca Pallet Control 6000 jest kluczowym elementem całego systemu, obejmującego także rolki przenośnika, sterowniki MultiControl i napędy paletowe Pallet Drive. Całość pracuje z napięciem zasilania 400 VACNowy system zapewnia ciągłość transportu materiałów i bezproblemową pracę.
Rozwiązanie zaproponowane przez Interroll eliminuje potrzebę scentralizowanego okablowania sterowników PLC oraz ich programowania. Nowa jednostka sterująca pełni rolę elementu pośredniczącego pomiędzy napędem i modułem MultiControl, zawierającym komplet obwodów logicznych do sterowania systemem transportu beznaporowego.Prosty, energooszczędny, kompaktowy i delikatny dla produktów

Przenośnik palet wykorzystujący technologię Interroll jest energooszczędny, ponieważ nie pracuje w sposób ciągły. Może być również podzielony na strefy, które aktywują i dezaktywują się automatycznie, gdy jest to wymagane (energia jest pobierana tylko podczas transportu) Jedynymi napędami aktywowanymi w danej chwili są te, których zadziałanie jest niezbędne do zapewnienia optymalnego przepływu palet. Przemieszczenie palet po wyłączeniu napędu Pallet Drive jest regulowane przez Pallet Control.

Pallet Drive, jako silnik bębnowy, ma takie same wymiary jak rolki przenośnika, dzięki temu można go płynnie zintegrować z profilem przenośnika, co zapewnia znaczną oszczędność miejsca. Zastosowanie modułu MultiControl umożliwia wizualizację systemu transportowego i zapewnia certyfikację dla sieci fieldbus PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT. Moduł jest zatem bardzo łatwy w obsłudze.

Komponent dla Logistics 4.0: Dane dotyczące wydajności i funkcje konserwacji prewencyjnej

Wiele funkcji zostało zaprojektowanych do konserwacji prewencyjnej. Konfigurator Pallet Control, można pobrać ze strony internetowej Interroll. Pozwala on łatwo zmieniać parametry lub modyfikować kierunek obrotu za pośrednictwem gniazda USB, bez potrzeby przenoszenia i przełączania kabli. Natężenie prądu i moc są monitorowane, a bieżący status oraz całkowity czas pracy poszczególnych napędów Pallet Drive jest wyświetlany. Pozwala to na zredukowanie do minimum czasu ewentualnych przestojów poprzez przeprowadzenie niezbędnych czynności konserwacyjnych.

Styk zabezpieczenia termicznego i ciągła analiza poboru prądu zabezpieczają napędy Pallet Drive przed przeciążeniem. Opcjonalny hamulec w tych napędach może być aktywowany z Pallet Control. Alternatywnie, Pallet Control może być aktywowany za pośrednictwem innych wejść cyfrowych 24 V lub sygnałem analogowym 0...10 VDC. Opisany system nadaje się do transportu palet o masie do 1250 kg przy szybkości przesuwu do 0,22 m/s. Obejmuje dzięki temu wszystkie najpowszechniejsze zastosowania na rynku.

Źródło: INTERROLL

Udostępnij:

DrukujInformacja prasowa
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również